Sitemizde şuan toplam 6271 film bulunmaktadır.

Spotlight izle

3

9.488
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Spotlight izle

Spotlight izle, Spotlight full izle, Spotlight türkçe dublaj izle, Spotlight hd izle, Gerçek yaşanmış olaydan uyarlanan Spotlight filminde bir kilise taciz olaylarıyla gündeme gelmektedir. Ancak tüm suçlamaları rededilir. Bunun üzerine Boston Globe gazetesi yazarları bu konuyu aydınlatmaya çalışmaktadır. Gazetenin yazarları Spotlight diye bir takım oluşturur. Katolik Kilisesinde araştırmalara başlarlar ve çok geçmeden eski bir defter bulurlar. Ve defteri deşmeye başlarlar. Bir sene kadar uzun bir araştırma sonucunda ise Boston'ın üst düzey dini, idari ve yasal birliklerine rağmen çok çarpıcı gizlenen olaylarla karşılaşırlar ve şimdi gerçeği gün yüzüne çıkarmada ellerinden geleni yapmaya çalışacaklardır.

Tür: 2015 Filmleri, Biyografi Filmleri, Dram Filmleri, Gerilim Filmleri, Tarih Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 2015 - ABD

Yönetmen: Thomas McCarthy

Oyuncular: Rachel McAdams, Mark Ruffalo, Liev Schreiber, Michael Keaton, Stanley Tucci

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Spotlight izle” filminde 8 Yorum bulunuyor.
 1. nacves - 2 sene önce demiş ki:

  gazeteciliğin ne oldugunu bir kez daha hatırlattı.bizim dönemimizde araştırmacı gazetecıler vardı onların sayesınde yetiştirme yurtları yaşlı bakım evleri düzeltıldi yoksa ne oldugundan bızım nerden haberimiz olucaktı..

 2. erkan - 2 sene önce demiş ki:

  Yorum yazmakta zorlanacağınız, sürükleyici bir film olmuş.
  Allah sapıklardan çocuklarımızı korusun hangi dine mensup oldukları yada dünyanın neresinde yaşadıkları önemli değil.
  Adalet yerini zorda olsa buluyor işte.

 3. Merve Ergül - 2 sene önce demiş ki:

  İz bırakan bir film. Hani böyle izledikten sonra ne kadarını görebildiğini sorgulatan türden. Yüreklerinize sağlık hem filmi çekenler hem yayınlayanlar ama daha da önemlisi bunun için uğraşanlar. Gerçekten her iş yürek işidir. İçten gelip yapılan her iş fayda sağlar. Burdaki gazeteciler, onları filme alan yönetmen, oyuncu, senarist ve diğerleri. Önemli olan içten gelmesi

 4. Hülya - 2 sene önce demiş ki:

  Film güzel tavsiye ederim izleyin. Sadece çok fazla isim kullanılmış. Dikkatli izlemenizi öneririm. Kim Kimdir kimden bahsediyorlar pek akılda kalmıyor 🙂

 5. irfan erdal - 2 sene önce demiş ki:

  Cem Gönenç Bey;

  Kiliselerde rahipler tarafından çocukların taciz edilmelerini konu edilen bir filmi yapmak ve bu filmin Amerika gibi güçlü bir hristiyan ülkesinde Oscar ödülü kazanması takdir edilecek ve cesur bir davranıştır… Ülkemizde şu sıralar kuran kurslarında ve vakıflarda yaşanan çocuk tacizlerini anlatacak bir filmi yapmaya kim cesaret edebilir… Hangi kurum böyle bir filmi ödüllendirir… Aksine böyle bir filmi yapanın hayatı kararır… Durum budur… Ört bas etmek dinlerin en acımasız taraflarıdır ve dinimizde bu çokça yapılmaktadır…

 6. derya - 2 sene önce demiş ki:

  guzel bır fılm…oscar da ödül alacak kadar mı guzel tabı kı orası bıraz gorecelı.Bence dırılıs fılmı kesınlıkle cok daha heyecnlı bır fılmdı….tekrar tesekkurler fılm için admın kesıntısız izleyebıldım.

 7. alev altunbay - 2 sene önce demiş ki:

  türkçe izle

 8. Cem Gönenç - 2 sene önce demiş ki:

  SPOTLİGHT

  ”Spotlight” geçen hafta seyrettiğim 2015 yapımı bir Amerikan filmi. Film, 2011 yılında Boston Globe gazetesindeki ”Spotlight” (projektör diye çevirebiliriz sanırım) ekibinin Boston’da bir rahibin bir çocuğu taciz etme iddiasını araştırmasının öyküsünü anlatıyor. Araştırma sırasında ekip olayın çok daha büyük olduğunu, sadece Boston’da toplam 70 tane rahibin çok sayıda çocuğa cinsel tacizde bulunduğunu (oral seks, cinsel ilişki vb.), hatta altmışlı yıllarda kilise içinde taciz eden rahiplerle taciz edilen çocuklar için bir tedavi merkezi kurulduğunu, bütün bu olayların kilise yönetimi ve yerel yöneticiler tarafından örtbas edildiğini ortaya çıkarıyor. Kiliseye emanet edilen çocuklar genellikle yoksul ailelerden gelen çocuklar olduğu için, ailelere kilise tarafından para verilmesi örtbas yöntemi olarak kullanılıyor. Araştırma, rahiplerin cinselliği baskılandığı için cinsel gelişmişlik düzeylerinin 12-13 yaşındaki çocuklarla özdeş olduğunu da ortaya koyuyor. Gazete araştırmayı yayınlayınca büyük olay oluyor. Örtbas işinin baş sorumlularından Boston Kardinali’nin yeri değiştiriliyor (ancak başka bir şehirde daha üst bir göreve getiriliyor!). Bugün kiliselerde çok sayıda taciz olayının yaşandığını ve bunların Papa düzeyinde bile örtbas edilmeye çalışıldığını biliyoruz.
  Özellikle son aylarda sosyal medyada bazı arkadaşların paylaşımlarında ”Hristiyan ülkeler”e -bunların Hristiyan oldukları vurgulanarak- övgüler düzüldüğünü görüyorum. Sanki Hristiyanlık Müslümanlıktan daha iyiymiş gibi Hristiyan batı ülkeleriyle Müslüman doğu ülkelerinin gelişmişlik farklarından söz ediliyor vb. Birkaç gerçeği kısaca hatırlatmakta fayda var. Ortaçağda Aquinolu Thomas dışındaki kişlerin kitaplarını okumak Kilise tarafından yasaklanmıştı. Hatta, İncil’in bile sıradan insanlar tarafından okunması yasaktı. Bu dönemlerde alternatif tıpla ya da falcılık gibi işlerle uğraşan onbinlerce kadın büyücülük suçlamasıyla yakıldı. Kedilerin şeytani olduğu iddia edilerek kedi katliamları yapıldı ve bedeli veba salgınıyla ödendi. Avrupa ülkelerinin gelişmesi yeni ticaret yollarının gelişmesi, sömürgecilik ve sermaye birikimi sayesinde oldu. Bu arada reform, rönesans ve aydınlanma dinsel düşüncenin zayıflamasına neden oldu. Fransız Devrimi ile laiklik geldi vb. Yine de ABD’nin birçok eyaletinde evrim teorisinin okullarda okutulması hala yasaktır! Müslüman ülkelerin de yaklaşık olarak 600-900 yılları arasında üçyüz yıl kadar süren bir altın devri vardır ama ardından yine sosyo-ekonomik nedenlerle gerileme başlamıştır. Sonuçta, İslam ülkelerinin çoğu emperyalist ülkelerin sömürge ve yarı-sömürgesi durumuna gelmiştir.
  Biraz uzattım ama yaşadığımız dönemden kurtulmak için Hristiyan ülkelere övgüler düzülmesinin ve hatta gidilip ABD’den, AB’nden yardım istenmesinin son derece zararlı bir sapma olduğunu düşünüyorum. Unutmadan, filmin izlenmesini şiddetle tavsiye ediyorum..